Jaký je rozdíl mezi mentalistou a kouzelníkem??? Co je mentalismus? Jak jej užívá kouzelník?

16. března v 11:07

Mentalismus je druh kouzelnického představení, při kterém kouzelník, označovaný jako mentalista, používá psychologických principů, kouzelnického umění, hypnózu nebo sugesci k dosažení efektů jako jsou čtení myšlenek (telepatie), pohyb předmětů bez doteku (telekineze), předpověď volby diváka v řízených podmínkách, jasnovidectví, ovládání mysli… Je však fajn chápat, že jde o šou kouzelníka, baviče a že ve hře jsou kouzelnické postupy společně s reálnou psychologií

** Hypnóza - předpokladem pro navození stavu hypnózy je individuální schopnost jedince pohroužit se do hypnózy, zvaná hypnabilita. Hypnabilita se vyskytuje v různém stupni a v závislosti na ní může mít navozená hypnóza různou hloubku. Při hypnóze Vás kouzelník mentalista může nechat procítit zajímavé, strašidelné nebo vtipné situace, „přilepit“ Vám dlaně k sobě, nechat Vás zapomenout vlastní jméno a mnohem více… Hypnóza lze kombinovat s mikromagií. Mikromagie je kouzlení kouzelníka v absolutní blízkosti diváků.

*** MENTALISTE.cz jsou PRVNÍM ORIGINÁLNÍM PRODUKTEM na českém trhu. Propaguji toto umění se zaměřením na hypnózu, mentalismus a myšlenková kouzla. Kouzelník má totiž klamat nejen oči, ale v první řadě Vaši mysl. Protože se jedná o extrémně specifický a originální druh zábavy, můžete si jej zajistit na Vaši akci JEN SKRZE STRÁNKY pod mými jmény. 

Kouzelník je také umělec a vy si zasloužíte to nejlepší možné kouzelnické představení, mikromagii, iluze či mentalismus na trhu! ;-)

Mentalista, kouzelník, bavič, Falešný hráč...Snííílek :-)

Jakub Vosáhlo