FISM Blackpool 4. DEN

Čtvrtek:

Zajímavým projektem byl tzv. Magic Speed Dating. Seděli jsme u stolů a vždy na 10 minut k nám přišla jedna z jedenácti kouzelnických celebrit. Ty se pak střídaly po zaznění gongu. Proč??? Proto, aby nám odpověděly opravdu na vše, co nás zajímá!!!

Po prvních pěti minutách jsem pochopil, že u stolů sedí lidi, kteří chtějí znát jen triky a jejich tajemství a místo toho, aby se ptali na cokoliv, co se jinak nedozví, chtěli po všech celebritách jen kouzla, kouzla, kouzla… Lehce jsem tedy u našeho stolu převzal iniciativu (víte jak, kdo si neřekne, ten nedostane :-)) a zjistil jsem aspoň toto:

1. Boris Wild svůj výstup s mrtvou dívkou založil na skutečných událostech, ale nechtěl to šířit – otázka ho zaskočila, rozpovídal se a byl u nás déle než 10 minut. Evidentně si o tom rád promluvil. Nápad, který se v představení objevil teprve půjde do prodeje a byl překvapen, že jsem si toho vůbec všimnul.

2. Shoot Ogawa sám sebe považuje za nudného šprta, který neumí balit baby, nemá žádný jiný koníček kromě magie, má svůj okruh dobrých přátel a o nové neusiluje. Nesportuje, nevaří, netančí… Soukromě mimo kouzla byl opravdu lehce ušlápnutý. Pak jsem ho ale po dvou dnech zahlédnul, jak pomáhá zraněnému tradičními japonskými postupy – nahřívání dlaní, akupresura apod :-). Asi to nebere jako další zvláštní dovednost:-).

3. Mark Mason nemá téměř žádné vzdělání, dělal spoustu špinavých prací a vypracoval se sám. Měl radost z otázky o jeho životě a šlo vidět, že je opravdu hrdý na to, kam se vlastní pílí dostal. Veškeré rekvizity vyrábí sám ručně a prodává je se svou ženou. Ta mimo jiné vymyslela trik na libovolném čísle karta viz. výše. Mark se otrkával v restauracích a hotelích, až se našel v komediálních klubech a postupem času se stal také kouzelníkem pro kouzelníky.

4. Jay Scott Berry jenom přišel, ukázal mizící uzel na šátku a kroužek na stuze – tvrdil, že to je nejlepší kouzlo pro lidi, protože se stuhou a kroužkem se každý ztotožní :-). Nic soukromého říkat nechtěl.

5. Kozmo byl přiopilý a předváděl pouliční předvedení mince, která mizí, objeví se v oku, pak pod botou, pak v oku. Na ulici by to asi bylo dobré, tady to moc nevyšlo. Zeptal jsem se ho, kolik nejvíc vydělal za jednu pouliční show. Zasmál se a řekl, že 300 dolarů. Víš, to bylo tak (viz Jára Cimrman)… Přišli tři kamarádi, jeden mu potřásl rukou a hodil mu kilo. Druhý mu hodil taky kilo a třetí odcházel. Kozmo se zdravou drzostí vyjel: ,,Hej, kde je Vaše kilo?“ Borec se zasmál a taky mu hodil kilo. Další lidi mu nic nedali, protože už viděli, že dostal dost :-).

6. Cameron Francis dělal rukama velmi nečistě a hrbil se. Když jsem se ho zeptal, jaké používá marketingové postupy ke své propagaci, řekl, že je herec a že vlastně není kouzelník a že už zvoní zvon a odešel.

7. Eric Jones pracoval jako pojišťovák mezi spoustou spisů, ale už od čtyř let za ním stáli velcí magičtí lektoři, takže jeho cesta světem magie nebyla úplně nejtěžší. Dělá rád pro laiky i pro kouzelníky, ale pro kouzelníky více a za více.

8. Joshua Jay působí velmi skromně a sympaticky. Má za sebou těžkou autonehodu, dlouho byl ležák. Sám se cítí být spíše kouzelníkem pro lidi než pro kouzelnickou komunitu. Má svou vlastní show v Las Vegas. Na světlo světa je vykopaný Lancem Burtonem a dalšími. DVD prý točí jako marketingový tah, ale moc se u natáčení necítí, protože je vše strojené. Má rád autentičnost.

9. David Stone. Tak, jdeme na to!!! Byl jediný, který lidi u stolu seřval (doslova 🙂 ) za to, že po něm chtějí triky místo toho, aby se ptali. Paráda, zde jsme se shodli :-). Je to chodící egoista – šampón, který je naprostý profesionál v tom, co dělá. Na otázku kolik vydělává odpověděl, že vydělává opravdu A LOT, že si to nedovedeme představit!!! Absolutně vůbec nekouzlí pro laiky – všude, kde píše nebo říká že ano, si vymýšlí. Účel světí prostředky. Veškerý jeho materiál tvoří záměrně na naši komunitu a to vč. gagů a prezentačních tipů. Skvělý byznysman, který propojuje tradiční cesty s moderními technologiemi. Jediný měl sebou svůj vlastní tým fotografů, kameramanů, hostesek, manažerů… Mimo lidi chodil naprosto vážný, působil až nabubřele, jakmile přistoupil k nám, nahodil komerční úsměv a valil vtípek za vtípkem. Asi takto. Mimo své výstupy působil stroze, nepřístupně, namyšleně. Během svých výstupů byl absolutně skvělý!!! Profesionál, který bere magii jako práci a soukromý život s magií NIKDY, NIKDY nespojuje – jeho slova.

10. Greg Wilson a jeho prezentační postupy. Svou show staví jako strom. Strom, který má pevný kmen. Tento kmen tvoří odzkoušená triková náplň, image, gagy a text. Pak až jsou větve, které se rozrůstají improvizací. Pokud improvizujete a cítíte, že to sedlo, větev přiroste ke kmeni a po několika úspěšných zopakováních se z improvizace stane rutina – součást kmene. Kmen se tak neustále rozrůstá. POZOR!!! Pokud však improvizujeme a vidíme, že je to špatné, ať se děje, co se děje, ať jsme, kde jsme, rychle hop zpátky na kmen, kde to funguje a teprve po čase zase pracovat na nové větvi. Živí se jako „poctivý zloděj“ a k magii přistupuje jako k prostředku, který nám umožňuje být kdykoliv tou nejvíc COOL osobou mezi ostatními ve společnosti. Netočí nová DVD, ale vymýšlí nové rekvizity.

11. Michael Ammar. Místo plánovaných 10ti minut si se mnou povídal téměř hodinu a půl. Šli jsme dokonce bokem, abychom nerušili ostatní program a vše tak probíhalo v absolutním soukromí. Vše, co říkal, zároveň psal a kreslil jako velké schéma, které mám teď doma, heč :-)… K věci…Soukromá lekce jak se živit jako kouzelník, kolik si brát za vystoupení, jak rozšiřovat a určovat trh, co si obléct, jak propojit staré s moderním, jaké knihy číst, co úplně přestat dělat, byť si myslíme, že je to dobré…Jak uvažoval Dai Vernon, jaký je rozdíl mezi tím, kdo dělá triky a mezi tím, kdo je kouzelník…Že kouzlení je byznys a že tak je k němu třeba přistupovat, chceme-li jej jako živobytí…Odpovídal na jakékoliv otázky a to velmi slušně a do hloubky…Doporučuje číst komiksy.

Dnes také jeden z účastníků vyhrál diamant za 6500,- liber. Po dvou skupinách jsme navštívili i blackpoolský cirkus. Velmi zábavný klaun a průvodce, úžasní artisté, holky všech odstínů a barev s nádhernýma prdelkama (jsem si jistý, že tři z nich se po celou svou produkci dívaly jen na mě a vrtěly jen pro mě 🙂 a na závěr obrovské vodní finále, kdy v cirkuse odjela podlaha, dno se zaplnilo vodou a na dvou lodích zde kroužili indiáni, nad jejichž hlavami se točily tanečnice v šálách. Famózní!!! 

Krásný den, že? 🙂

Brzy pošlu poslední díl této reportáže.

Měj se fajn!

Jakub