Jak překonat strach a správně pracovat?

Čtenář Dušan reaguje na toto video:

(Odpovědi a Tipy jsou dole pod dopisem)

Zdravím Tě Jakube

Zcela souhlasím s tím, že zdraví není důležitější než peníze. Zajdu ještě dál, než že jsou to zcela odlišné sekce. Vím to podle sebe. Před pár lety mě potkali nějaké nádory. Jelikož jsem občanem SR, trvale žijícím zde, trvalo 10 měsíců, než mi začali vyplácet inv. důchod. A já měl tenkrát jedno-ročního kluka, manželku na mateřské a hypotéku jako kráva. Do práce jsem nemohl, protože mi lékař při vstupní prohlídce prostě odmítl dát štempl, že můžu pracovat. Nedivím se mu, nechtěl si vzít na sebe riziko, že by se něco pokašlalo. Takže jsem asi 3 měsíce po chemoškách dělal výkopy krumpáčem a lopatou načerno. A to proto, že rodina je u mě víc než zdraví, a rodina potřebovala peníze. Tak jsem holt zariskoval.

Přesně o tomto mýtu (že zdraví je důležitější než peníze) se věčně hádám ze svým okolím.
Jednak proto, jak jsi uvedl ve videu, že je to něco, co nejde srovnávat a že to tvrdí ti, kteří NEMAJÍ peníze.
A jednak proto, že lidé co to tvrdí, denně chodí do práce, kde riskují své zdraví pro peníze, a doufají, že pokud by onemocněli, tak si za ty vydělané peníze zdraví resp. léčbu zaplatí.
Tento mýtus mi ráda oznamovala i jedna lékařka, která ale denně chodila do práce, navíc do nemocnice, tedy na místo kde je největší koncentrace nemocných lidí v naší společnosti a kde může v každé chvíli chytit nějaký ten bacil. Asi pro ni ty peníze byly přece jen důležitější než zdraví 🙂

Tak já jenom tolik. Děláš skvělou a chvályhodnou věc.

Ale víš Ty co? Přece jen se Tě na něco zeptám. Mám problém, se kterým bys mi možná mohl pomoct, jestli budeš tak hodnej.

Takže:

Mám skvělou příležitost vydělat peníze prodejem bezpečnostních systémů do objektů. Bytů, dílen apod. Mám teritorium, kde jsem sám od této společnosti a nejsem vázán žádnými pravidly, jak si budu obchody organizovat. Prostě volné ruce. Skvělá šance, na kterou jsem čekal celý život. ALE:
Nejsem schopen zvednout telefon a zavolat potenciálnímu klientovi. I když si říkám, že to dělám pro syna. I když si snažím práci rozkouskovat. Prostě jenom přešlapuji před domem, kouřím jak turek a blok v hlavě nejsem schopen překonat.

Přemýšlel jsem nad tím, a uvědomil jsem si, že takový byznys asi nebude pro mě. V podstatě jsem se na to dal, protože mě baví vyjednávat.
Udělal jsem tedy to, že jsem si našel práci v jedné firmě, a po večerech se učím obchodovat komodity, měny a akcie. Sice velice skromně, ale začal jsem si vytvářet hotovost a na obchodování na živo.

Jen se obávám, aby mě onen blok nedostihl i při této činnosti, která mě velice baví…

Za další, pokud bych něco udělal s tím telefonováním, peníze na burzu bych měl daleko dřív…

Tak se měj, jestli mi odpovíš, budu velice rád.
                                                                                                                                                                                                   Dušan

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ahoj, Dušane :-),

Předně samozřejmě moc díky za Tvůj čas, který sis udělal, abys mi napsal, taky za čas, který věnuješ našemu společnému vzdělávání a učení se našemu sebeřízení 😉 a ve finále díky, žes mi dovolil Tvůj dopis zveřejnit.

Je to fajn, protože jej tak společně s odpovědí mohou číst i další čtenáři, což nám ušetří spoustu času a možná nakopne i více lidí lepším směrem.

Odpovím pouze na to, co jsem označil červeně a budu se snažit to brát větu po větě.

Skvělá šance, na kterou jsem čekal celý život

Dušane, zkus v sobě najít toho přemýšlivého Dušana, který bloumá, dumá a sní. Sní nad tím, coby kdyby. To je Dušan, který nečeká na šance ale snaží se tam někde v koutku Tvé hlavy sem tam vykouknout a říká:,, Toto by se mi líbilo, tohle mám rád.“

TentoDušan totiž ukazuje možnosti, směr, ŠANCE!!!

Šance, na které nemusíš čekat, ale můžeš si sám tvořit!

Zda si je začneš tvořit nebo nezačneš, je už jen na Tobě! 😉

Čekat nebo tvořit, Dušane? 😉

Nejsem schopen zvednout telefon a zavolat potencionálnímu klientovi

Znám to a zná to i spousta našich čtenářů, kteří někdy zkusili obchodovat telefonicky a nebo dokonce po telefonu rovnou prodávat.

Jednoduché funkční tipy jsou tyto:

  • Snaž se volat nejdříve kamarádům a dobrým známým, je rozhodně jednodušší začít ve známých vodách
  • Zcela jistě problém zvednutí telefonu není způsoben jeho hmotností, že J:-)? Podle všeho jde o strach, který zažívá každý nezkušený obchodník, buď v klidu, nejhorší, co se může stát je, že Tě na druhé straně odmítnou ;-). Víš co to pak znamená pro Tebe? Vůbec nic! Furt budeš tam, kde jsi teď, nebudeš na tom hůř! A když řeknou ANO? Pak je to super pro obě strany, pro Tebe, že prodáš a pro klienta, že dobře koupil (dbej na to, abys měl opravdu skvělý produkt, jinak je toto vše bezpředmětné) Promiň můj slovník, ale nechtějme nikdy klienty ojebávat :-)))) ), vždy je třeba být fér a dbát na WIN/WIN!!! 😉
  • Pokud máš volné ruce, zkus osobní návštěvy místo telefonu nebo se domluv s někým, kdo bude telefonovat místo Tebe! 😉

I když si říkám, že to dělám pro syna

Dušane! 😀 V první řadě dělej vše pro sebe! Zní to tvrdě, ale je to tak! Nebuďme alibisté a nalijme si čistého vína! Jak chceš dělat něco pro syna, když nebudeš nejdříve v pohodě Ty sám? 😉 Snad mě tady dobře pochopíš a nedotkne se Tě to ;-), ale jednoduše řečeno…

Pracuj hlavně pro sebe, pak z toho až může mít užitek Tvé okolí, pracuj pro radost ze svých výkonů, pro čas, který strávíš činností, která Tě baví a naplňuje. Pracuj pro radost z odměny, pracuj pro radost z výsledků, které za sebou zanecháváš.

PRACUJ PRO SEBE! 😉

Pak Tě odmění okolí, pak můžeš z těchto výsledků zabezpečit syna a rodinu ;-).

Mě po mých rodičích zůstane bratr s Downovým syndromem. Jednou se mnou dožije! Pracuju pro něj? NE! Pracuju pro sebe a to co nejvíce, abych se jednou mohl postarat o NÁS! Okej? 🙂

I když si snažím práci rozkouskovat

Zcela jistě Ti pomůže můj seminář Jak plánovat a programovat sám sebe! Najdeš jej zde a jsou to hodiny informací, které Tě nakopnou den za dnem, když je začneš aplikovat! Zatím mám od diváků jen pozitivní ohlasy, takže jdi do toho! 😉

Prostě jenom přešlapuji před domem, kouřím jak turek a blok v hlavě nejsem schopen překonat

Dušane, už jsem se o tom lehce zmínil u telefonování! O NIC NEJDE! 😉 Je to jen telefon a to nejhorší na druhé straně je NE!

Hele, byls v dopise upřímný, i já budu…

BOJUJEŠ S RAKEM, DO PYTLE!!! Bojuješ s rakem a stále žiješ a jsi tady!!! 😉

Tak snad zvládneš i telefon, hm? 😉

Říkám Ti to, jako bych to řekl kamarádům, na druhé straně sluchátka je buď to stejné, co máš furt nebo něco lepšího! ALE NIKDY TO NEBUDE HORŠÍ! 😉

Můžeš jen zůstat tam, kde jsi nebo na tom být lépe! 😉
 

Za další, pokud bych něco udělal s tím telefonováním, peníze na burzu bych měl daleko dřív

Tak tedy ještě jednou k telefonování :-).

Já sám rád prodávám po telefonu a vlastně to docela umím a to i když volám já nebo když volá někdo mě. Obojí má jiné postupy řešení a tyto postupy jsou vždy samostatnou kapitolou mých živých seminářů, takže by vzalo spoustu spoustu času, než bych tady vše vysvětlil.

Ale pomůže Ti, když začneš telefonním skriptem ;-).

Je to vlastně scénář hovoru, který přesně a bezmyšlenkovitě dodržuješ. Jako robot :-).

Pokud si Tě firma proškolí, měli by takový nějaký systém mít a ty si jej jen převedeš na svou osobnost a vyjadřovací schopnosti, ať nezníš jako ty ženské z bank a telefonních operátorů, u kterých máš pocit, že místo srdce mají hard disk a místo úsměvu měděné destičky :-).

ALE SCRIPT funguje, pomáhá, utlumuje strach, dělá dobrý návyk a prodává!

Také jsem začínal skripty, ale jak říkám, je to na dlouhé povídání ;-).

Alespoň jsem Tě nasměroval, co hledat, jo? 😉

Tak pro dnešek moc díky všem za Váš čas a držím palce!

Posílám úsměv a CARPE DIEM!

Jakub Vosáhlo 🙂

P.S.: Prosím nasdílej tuto stránku, pokud si myslíš, že může být někomu k užitku. Sdílečka zase pomůže mě, ať je nás co nejvíce :-). Děkuju!